Neler Yapıyoruz?

NELER
YAPIYORUZ

PsiNova
Yurtiçi ve yurtdışında ruh sağlığı alanında ilham veren, öncü isimlerle iletişime geçip etkinlikler düzenleyerek onların engin tecrübelerinden istifade etmeye çalışıyoruz.
PsiBook
Mutlaka okumamız gereken kitaplar olduğunda, detayına inerek keyfini artırmak adına kitapların dilinden anlayan ruh sağlığı uzmanı bir isim çağırarak kitapların satır aralarını inceliyor, analiz yapıyoruz.
PsiHibrit
Ruh sağlığı alanından mezun olup farklı alanlarda uzmanlaşan isimleri bu başlık altında ağırlayarak mesleğimize dair geniş bakış açıları kazanarak farklı hikayelere ortak oluyoruz.
PsiMeet
Ayda en az 2 kere olacak şekilde kulüpteki üyelerimizle buluşmalar düzenleyerek eğlenerek ve öğrenerek vakit geçirdiğimiz aktiviteler sayesinde samimiyetimizi ilerletiyor, network genişletiyor ve birbirimizin hayatlarından haberdar oluyoruz.
Sempozyumlar
Ruh sağlığı alanında farklı başlıklarda konuşacak uzman isimleri tek bir tema altında bir araya getirip katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu sempozyumlar düzenleyerek hem alandaki öğrencilerin hem de hep öğrenci kalmayı seçenlerin bilgilenip kendini geliştirmesine yol açmayı umuyoruz.
Vaka Analizi
Ruh sağlığı alanındaki uzman isimlerin etkileyici ve eğitici vaka sunumlarını üyelerimizle buluşturuyor, etkinliğin sonundaki soru-cevap kısmı sayesinde akıldaki soruların giderilmesini sağlıyor ve üyelerimizin farklı pencerelerden farklı manzaralara şahit olmasında rol oynuyoruz.
PsiMovie
Mutlaka izlememiz için tavsiye aldığımız filmler olduğunda beyaz perde ile psikoloji arasındaki ilişkiden anlayan ruh sağlığı uzmanı bir isimle anlaşarak filmdeki sahnelerin arka planındaki sırları buluyor, analiz yapıyoruz.
PsiMaster
Yurtiçi ve yurtdışında ruh sağlığı alanında yüksek lisans veya doktora yapan isimlerin tecrübelerinden yararlanmak için onlarla söyleşiler düzenleyerek kafalardaki bu konularla alakalı soru işaretlerini gidermeyi ve yol haritası çizebilmeyi amaçlıyoruz.
Akran Süpervizyonu
Üyelerimiz arasında alanda çalışarak vaka gören ve birbirlerinin bakış açılarından faydalanmayı uman bir grup (Konuşmacılar) ile son sınıf öğrencisi olup alandakilerin deneyimlerinden yararlanmak isteyen bir grubu (Dinleyiciler) haftada bir kez bir araya getirerek akran süpervizyonu oturumları düzenliyoruz. Bu sayede hem öğrenciler her hafta dinledikleri vaka sunumları sayesinde tecrübe kazanıyor hem de alanda çalışanlar vakalarındaki çıkmazlara birbirlerine danışarak çözüm buluyor.